Uderzenie w wargę i poszarzenie zęba

Dwa tygodnie temu uderzyłem się w górną wargę - w okolicy korzenia górnej jedynki. Ząb był drętwy, we wstrząsie, dentyści zalecali oczekiwanie. Nie był złamany, zdjęcia rtg nic nie wykazały. Aktualnie jest wrażliwy na opukiwanie i temperaturę i niestety delikatnie zmienił kolor na szary. Odczuwam też dyskomfort przy zwieraniu szczęk, tak jakby był odrobinę cofnięty. Czy można uchronić ząb przed ewentualnym obumarciem? Czy to, że ząb szarzeje oznacza w stu procentach, że on umiera?

Witam!
Wszystkie objawy wskazują na rozwijające się zapalenie ozębnej! Brak złamania nie oznacza,że wszystko jest w porządku,gdyż podczas urazu mogło dojść do przerwania tzw. pęczka nerwowo-naczyniowego,stąd stopniowe obumieranie zęba i ww objawy... Leczenie farmakologiczne raczej niewiele pomoże.Konieczne będzie leczenie kanałowe, które może Pan wykonać w ramach NFZ,jeśli jest Pan ubezpieczony. Proszę udać się do dentysty jak najszybciej! Pozdrawiam.

Witam, niestety ale tak.Powinien Pan niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego i podjąć odpowiednie leczenie, tzn. kanałowe. Opróźnianie zabiegu nie wpływa korzystnie na stan ozębnej i może spowodować powikłania. Pozdrawiam.