Ułożenie dziecka do porodu

Witam, jestem w 34 tyg. dziecko na razie główka w dół ale czuje że cały czas się obraca. czy w trakcie porodu można stwierdzić czy czasem nie ułożyło się pośladkowo? czy takie sytuację często się zdażają?

Witam.

Prawidłowe ułożenie dziecka do porodu to położenie podłużne główkowe i tak właśnie jest w Pani przypadku. Ostateczne położenie kształtuje się około miesiąca przed porodem. Niezmiernie rzadko zdarza się sytuacja że maleństwo odwróci się w ostatniej chwili. Do porodu zostało Pani jeszcze kilka tygodni więc regularne wizyty u lekarza pozwolą na zauważenie każdej zmiany i precyzyjną ocenę dzidziusia. Odsetek położeń podłużnych pośladkowych stanowi 5% ogółu porodów więc nie jest to zbyt częste zjawisko.

Pozdrawiam.