USG przezciemiączkowe trzymiesięcznego dziecka

Witam, W mojego trzymiesięcznego synka wykonano właśnie USG przezciemiączkowe ze względu na duże ciemię 2x3 cm oraz duży obwód głowy 42 cm. Synek waży obecnie 5380 g i ma dokładnie 12 tygodni. Wykazuje lekką asymetrię ułożeniową. Opis USG: Układ komorowy poszerzony: wsp. kom-mózg 366%, grubość rogów przednich komór bocznych na poziomie otworu Monroe: prawy: 5,6 mm, lewy 7,3 mm. Wymiar poprzeczny komory III poszerzony do 8 mm (pozostałe komory 23,5x11,7mm). Przestrzeń płynowa przymózgowa nieposzerzona - wymiar czaszkowo - mózgowy do 3,2 mm, wymiar mózgowo - strzałkowy do 3,4 mm. Wymiar międzypółkulowy w górnym zakresie normy 4,8 mm. Zalecono nam jedynie obserwację obwodu główki i USG za miesiąc... powinnam się martwić?

Raczej nie ma powodu do niepokoju, bo większość parametrów mieści się w zakresie normy. Proszę spełniać zalecenia pediatry i obserwować obwód główki dziecka.