Uszkodzenie palca w obrębie stopy a jego stabilizacja

witam, po raz kolejny uszkodziłam mały palec w stopie.palec rusz się we wszystkie strony, na zdjęciu kostki są poprzesuwane.według opinii lekarza więzadła są nieodwracalnie uszkodzone i trzeba ustabilizować palec wprowadzając drut lub igłę.czy to standardowe leczenie? czy jest inny sposób, żeby usztywniać palec?

Rozwiązanie zaproponowane przez lekarza jest jedną z opcji leczenia tego typu uraów. Biorąc pod uwagę opisywane przez Panią dolegliwości stabilizacja operacyjna w przypadku przewlekłej niestabilności może być rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli leczenie operacyjne nie jest przez Panią z różnych powodów akceptowane to zawsze pozostaje postępowanie zachowawcze polegające na zapobieganiu wystąpienia kolejnych urazów tego typu, noszeniu obuwia na twardej podeszwie z zakrytymi palcami, ewentualne ustabilizowanie palca V do palca IV.