Utrata przytomności po drugiej dawce leku Augumentin u 7-miesięcznego dziecka

7 miesięczna córka miała 2 dni tem. poszłam do lekarza dała skierowanie na badania krew wyszła ok , mocz ogólny ok i posiew( e.coli) oraz crp(wyszło podwyższone 8,30) Temperatura znikła, ale zrobiłam jeszcze jedno crp wyszło 0,80. Z tym wynikiem poszłam do lekarza diagnoza zapalenie dróg moczowych dała augmentin po 2 dawce mała straciła przytomność,brak oddechu, sina gałki oczne skierowane ku górze w szpitalu stwierdzili wstrząs, wykonane było badanie eeg,które wyszło dobrze co to mogło być.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z reakcją anafilaktyczną na amoksycilinę.