Witaminy D i K a szybkie zrastanie się ciemiączka

Czy to normalne ze lekarz zabronil podawania noworodkowi witaminy K i D bo stwierdzil ze za szybko zarasta mu sie ciemiaczko . Moj syn obecnie ma 8 miesiecy a witamine dostawal do 1 moze 1,5 miesiaca i pozniej lekarz zabronil. Dziecko pije mleko bebilon czy moze byc tak ze to mleko dostarcza mu odpowiedniej dawki tych witamin i nie musze sie martwic czy lepiej isc do innego lekarza ? Z gory dziekuje za odpowiedz ;p

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Proszę zaufać swojemu lekarzowi. w O okresie rozwoju mózgowia nie można dopuścić aby ciemniączka zarastały zbyt szybko.