Wyciąganie płyt i śrub po operacji złamania ręki w nadgarstku

Witam serdecznie 3 lata 6 miesiecy temu mialem operacje zlamania reki w nadgarstku chcialbym wyciagnac plytke i 8 srub ktore zostaly zamontowane podczas operacji. Moje pytanie brzmi czy warto po tak dlugim czasie to wyciagac w zaden sposob mi to nie przeszkadza w zyciu codziennym. Slyszalem tylko opinie e kiedys organizm moze cialo obce odrzucic i wtedy bedzie problem! co myslicie na ten temat pozdrawiam i z gory dziekuje za kazda odpowiedz

Witam,
Jeżeli zespolenie metalowe zupełnie Panu nie przeszkadza odradzałbym jego usuwanie. Po tak długim czasie zabieg może okazać się bardzo rozległy i trudny, a jego korzyści bardzo wątpliwe. I proszę się nie martwić ewentualnym "odrzuceniem" metalu - taka sytuacja nie będzie miała miejsca.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu