Wykluczenie zapalenia płuc badaniem krwi

Od 4 tygodni 6 letnia córeczka kaszle , ma 37, 2-37,6 gorączki .Pierwsza diagnoza -zapalenie prawego płuca, to już 3 taka diagnoza w ciągu 1,5 roku, Chciałam ją wykluczyć i pojechałam do innego lekarza , podając przez 5 dni antybiotyk, lekarz stwierdził astmatyczne zmiany i dał Ventoulin i Flixotide wziewnie. Po drodze przyplątało się ucho i zapalenie spojówek. Dziecko jest słabe , ma sińce pod oczami. chcę wykluczyć definitywnie zapalenie płuc, Czy z badania krwi bez RTG można to zrobić ?

Małgorzata Panek

Rozpoznanie zapalenia płuc stawia się na podstawie objawów , zmian osłuchowych w badaniu płuc oraz zdjęcia RTG. Nie można rozpoznać zapalenia płuc na podstawie badań krwi. Na podstawie morfologii można tylko stwierdzić stan zapalny w organizmie, bez określenia gdzie się toczy.
Częste zapalenia płuc wymagają dalszej diagnostyki.
Proszę udać się z dzieckiem do pediatry. W przypadku niepokojących objawów tj.duszności, znacznego osłabienia, proszę zgłosić się z córką na ostry dyżur.
Pozdrawiam