Wynik badania USG w 31-tygodniu ciąży

Witam,jestem w 31 tygodniu ciąży, w usg z tego tygodnia wykazało, że brzuszek dziecka jest starszy o 5 tygodni przy prawidłowych pozostałych wymiarach( BPD 7,94cm- 29t6d; HC 29,66cm - 30t3d; AC 28,77cm - 36t1d; FL 6,47cm- 33t6d), dodam, że obwód brzuszka na wcześniejszych badaniach USG też wychodził większy. W związku z tym, chciałam zapytać co Pan o tym sądzi, czy są jakieś przeciwwskazania do porodu naturalnego (2ciąża, poprzednio psł.) lub wskazania do wcześniejszego rozwiązania?

Piotr Pilarski

Czy jest to przeciwwskazanie można powiedzieć tylko po zbadaniu ciężarnej. Nie jest to także wskazanie do wcześniejszego rozwiązania. Należy spokojnie czekać i gdy już płód będzie dojrzały ocenić czy istnieje niewspółmierność porodowa.

Pozdrawiam.