Wynik tomografii komputerowej klatki piersiowej u 73-latki

proszę o diagn, K l. 73 TK kl. piersow.-dwufaz:Przyśr. w seg. 7 praw. pł.lita zmiana23j.H.wzmaga do 64j.H wlk. 30x20mm, gładki zarys, nie upośl. drożn.oskrzela b9,10, przylega do osierdzia. Okol. tk. pł. nie zmieniona, drob.zwłókn. w lewym szczycie. Płuca bez zastoju. W śródp. kilka węzł.chłonn.,najw. w przed. 11x7mm, w środk. 14,6x11,6mm.Brak powięk. węzł. chł.we wnękach i płynu w jamach.opł.Aorta nieposzerz.Nadnercza bez zm.Lewy płat tarczycy sięga poniż.g.otworu kl.pier. w nim 23mm guzek

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę pamiętać, iż powinno się oceniać pełny opis badania w stosunku do występujących objawów klinicznych oraz wyników innych badań dodatkowych. Opis badania wskazuje na zmianę w prawym płucu, powiększone węzły chłonne w śródpiersiu oraz guzek tarczycy. Konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.