Wynik TSH po operacji

Mam wynik TSH 7.74 jestem po operacji (nadczynność 22 lat ) wtej chwili 39 lat mam , bior tabl.eltroksin 75 co się dzieje że mam taki wynik

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podwyższony poziom TSH może być spowodowany nieprawidłowo dobraną dawką leku. Proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty endokrynologa celem modyfikacji terapii.

Mikołaj Cyganok

Witam! Sugeruję niezwłocznie udać się na wizytę do endokrynologa, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że substytuowana dawka lewotyroksyny jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania. Stąd podwyższona wartość TSH.