Wynik USG wątroby u 23-latka

Syn robil usg brzucha i wyszlo hyperechogeniczny obszar 27x8mm o cechach naczyniaka watroby co to oznacza ?Co dalej robić??Pozatym watroba bez zmian ogniskowych pisze

Aleksander Ropielewski

Należy udać się do lekarza w celu ustalenia strategi leczenia lub terminu kolejnego badania. Z reguły nieduże i bezobjawowe naczyniaki pozostawia się do obserwacji, ponieważ są to zmiany łagodne i nie groźne dla zdrowia.