Wypuklenia na palcach u nóg a sposób leczenia

Witam chciałbym się zapytać odnośnie mojego problemu.Na palcach u stóp mam takie dziwne wypuklenia nie mam pojęcia dlaczego to jest ani co to jest dlatego zwracam się do was o pomoc.Aktualnie skończyłem już szkołę technikum,a problem ten pojawił się w 1 lub 2 klasie technikum(myślałem,że zniknie to samo).Mam wrażenie,że zrobiło mi się to od piłki nożnej,która trenowałem 5 lat od 1kl gim.Chciałbym się dowiedzieć jak mogę się takiego czegoś pozbyć.Po kąpieli skóra schodzi,ale problem nie znika..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Prawdopodobnie wynika to ze zwyrodnienia skóry na skutek otarcia.