Wzrost poziomu enzymów wątrobowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam ! Jestem kobietą mam 69 lat, choruję na niedoczynność tarczycy, jestem po operacji pęcherzyka żółciowego(5 lat). Niepokoją mnie ostatnie wyniki prób. Wyniki badania z 1 września 2014 alat 67, aspat 49, wyniki z dn. 19 listopad 2014 alat 115, aspat 90, bilirubina casłkowita 0,56. Mam przy niedoczynności tarczycy nie alkoholowe stłuszczenie wątroby. Proszę o informację co może byc powodem tak szybkiego wzrostu podanych enzymów. Zachowuje dietę, nie jem od dawna mięsa masła Hania

Aleksander Ropielewski

Może to oznaczać pogorszenie wydolności wątroby i należy wykonać dalsze badania oceniające jej stan. Sugeruję kontakt z lekarzem.