Za dużo jem - jak to zmienić?

Mam 12 lat i około 160 centymetrów wzrostu i 50 kilogramów. Dużo biegam, w tamtym roku szkolnym chodziłam na zajęcia z piłki ręcznej, w tym roku zamierzam zapisać się na basen. Mój problem polega na tym, że ciągle jem. Oprócz szkoły, bo wtedy jem normalnie, drugie śniadanie. Jem chociaż nie czuję głodu. Lubię jeść. Wracam ze szkoły, zjem dwie kanapki, za chwilę pójdę po jogurt, potem przetrzymam pół godziny i zacznę oglądać telewizję. Na początku nie będę jadła, ale gdy na ekranie pojawią się reklamy zacznę się nudzić i pójdę coś przegryźć. Wezmę sobie dwa ciastka. Po ciastkach przyjdzie mi ochota na coś innego. Jest dobrze gdy nie jem, ale gdy nagle najdzie mnie na coś ochota, będę pięć razy latać z salonu do kuchni. Przytyłam w czasie wakacji, oczywiście dlatego, że były to nudne wakacje i nie miałam co robić. Jak ograniczyć jedzenie? Chyba najlepiej stopniowo, ale nie ja tu jestem ekspertem. Dodam jeszcze, że mój tata ma chore serce i jest otyły. Gdy był młody był szczupły. Nie wiem, czy to Pani może mi pomóc, ale nie zaszkodzi napisać. Z góry dziękuję za pomoc.

Witaj!

Przede wszystkim zacznę od tego, że masz prawidłową masę ciała. Nie szkodzi, że przytyłaś - jesteś w takim wieku, że to zupełnie normalne. Natomiast jeśli chodzi o jedzenie to jestem ciekawa czy jesz obiady? Może Twoje ciągłe podjadanie wynika z tego, że w Twojej diecie brakuje regularnych posiłków. Powinnaś jeść I śniadanie - przed pójściem do szkoły, II śniadanie - w szkole, obiad - po powrocie do domu, podwieczorek - około 2 godziny po obiedzie i kolację - 3 godziny po podwieczorku. Ustal sobie te godziny i staraj się ich trzymać - na pewno zjesz w ten sposób mniej niż ciągle podjadając. Pozdrawiam.