Zabieg CABG a drożność żyły

MÓJ TATO JEST 4 LATA PO CABG /MA 80 LAT/ CZUJE SIĘ NIEŻLE, ROK PO CABG MIAŁ PROTEZOWANIE LEWEJ TĘTNICY BIODROWEJ. TERAZ 75 PROCENY ZWEŻENIE PRAWEJ TETNICY SZYJNEJ WEWNETRZNEJ. WŁAŚCIWIE MIAŻDŻYCA UOGÓLNIONA. CO I KIEDY NALEŻY ZROBIĆ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ W JAKIM STANIE JEST ŻYŁA UŻYTA DO CABG-CZY JEST DROŻNA, CO ROBIĆ GDY SIĘ ZATKA, CZY KONIECZNA JEST NOWA OPERACJA.

Proszę te sprawy omawiać z operatoratorami!!! Co ja mogę powiedzieć nie znając kompletnie przyczyny operacji , jej zakresu i skutku??? zż

Witam. Do zabiegu została wykorzystana żyła z układu powierzchownego i jej już nie ma. Jeśli będzie potrzeba kolejnego zabiegu - to trzeba będzie użyć nowej żyły z innego miejsca.