Zabieg usuwania zmiany na śluzówce policzka

Witam. W poniedziałek mam mieć przeprowadzony w szpitalu zabieg usunięcia /w znieczuleniu miejscowym/ zmiany na śluzówce policzka. Lekarz pociesza mnie że to nie musi być najgorsze , może być stan przedrakowy. Badania potrzebne do przeprowadzenia zabiegu już zrobiłam. Zapomniałam zapytać lekarza czy muszę być na czczo i czy przeszkodą może być lekkie przeziębienie objawiajace się słabo nasilonym kaszlem. Pozdrawiam.

Witam! Nawet do znieczulenia miejscowego człowiek powinien być na czczo z powodu możliwych powikłań, natomiast teoretycznie do znieczulenia miejscowego nie jest ważne czy człowiek jest przeziębiony, ale na wszelki wypadek unikałbym również operacji w tym stanie.
Pozdrawiam.