Zaczerwienienie i plamki na penisie

Witam serdecznie! Zwracam się z pytaniem dotyczącym (chyba) grzybicy żołędzia. Zacznę od początku, żeby dokładnie i szczegółowo opisać problem. Jakieś 6 miesięcy temu pojawiło się u mnie niewielkie zaczerwienienie na samym dole żołędzia. Zbagatelizowałem problem myśląc, że jest to jakieś uczulenie na szampon lub proszek do prania. Jakiś czas później zaczerwienie znacznie się powiększyło i przybrało postać plamek podskórnych, które nie swędziały, nie piekły, nie wydawały przykrego zapachu.

Zacząłem szukać informacji w internecie, ponieważ wstydziłem się iść do specjalisty. Doczytałem się że może to być grzybica i dobrym środkiem bez recepty jest Clotrimazolum. Kupiłem, używałem jakiś tydzień, 2 razy dziennie na umytą skórę rzecz jasna, ale nie pomogło. Po odstawieniu Clotrimazolu kilka dni później zauważyłem, że plamki są nieco jakby jaśniejsze, więc pomyślałem że to coś ustępuję. Przeliczyłem się jednak... Wróciło, ze zdwojoną siłą. Wyglądało to okropnie, czerwone plamki, jakby spuchnięte, pojawił się nieprzyjemny zapach, ale ani nie swędziało, ani nie piekło. Plamki były już na niemal cały żołędziu, od dołu aż po sam szczyt. Tylko tylna strona przy wiązadełku nie ulegała zmianie. Poszedłem więc do dermatologa. Musiałem się przełamać bo sprawa tego wymagała. Pani przepisała mi Pimafucort. Kazała używać przez tydzień raz dziennie. Używałem i nastąpiły zmiany. Plamki wprawdzie zeszły, zostało zaczerwienienie. W miejscach gdzie były plamki, skóra jest jakby ciemniejsza. Wystąpiło pieczenie i opuchlizna, lecz niewielka i bezbolesna. Tył przy wiązadełku jakby siwawy. P

oszedłem więc raz jeszcze, skonsultować się, i Pani Dermatolog przepisała mi maść Detromycyna 2%. Kazała używać przez tydzień ze 2 razy dziennie i przyjść jak też nie pomoże. Użyłem tego raz. Skóra zrobiła się buraczkowo czerwona. Odstawiłem automatycznie i poczytałem w internecie na temat tej maści. Z tego co wyczytałem to coś pod oczy, coś zupełnie nie w deseń mojej dolegliwości. I tu skończyła się moja przygoda ze specjalistą, w moim mieście oczywiście. Nie ma u nas więcej dermatologów, a ja już do tej Pani nie chcę iść, bo najzwyczajniej w życiu się boję. Wspominała coś o sterydach, ale nie na razie, bo nie chce mi naskórka niszczyć. Teraz mój żołądź jest zaczerwieniony cały czas, plamek jako takich nie ma, takie mini kropeczki, po tych większych skóra jest trochę ciemniejsza, czy jest ślad, ale trudno zauważalny. Nie piecze już. Najwięcej śladów, i najbardziej zauważalne są na samej górze żołędzia, czyli tam, skąd wylatuje mocz. Nie wiem, jak to się fachowo nazywa. Kieruje pytanie do specjalisty, co dalej? Nie mam pojęcia co robić, a problem dotyka mnie już psychicznie, mam dziewczynę, z którą nie mogę i nie chcę teraz nic robić ze względu na jej bezpieczeństwo i mój komfort, bo nie jest to estetyczne. Bardzo proszę o pomoc!

Pytanie zadane 04-02-2012r. o 09:54
lek. Magdalena Szymańska porady udziela lek. Magdalena Szymańska

lekarz medycyny na specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Porada eksperta

Dzień dobry!

Niestety bez obejrzenia zmiany trudno jest mi powiedzieć co jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości.

Zaproponowany przez lekarza lek - detramycyna jest antybiotykiem o szerszym zastosowaniu i faktycznie przy podejrzeniu infekcji bakteryjnej był dobrym wyborem.

Uważam, że warto ponownie udać się do specjalisty, gdyż na własną rękę nie warto podejmować leczenia.
Niewłaściwie leczona infekcja układu płciowego może prowadzić do groźnych powikłań.

Myślę, że leczeni sterydami może przynieść oczekiwaną poprawę, ale jednocześnie warto byłoby pobrać jeżeli to możliwe, wymaz ze zmian by wykluczyć infekcję bakteryjną lub grzybiczą. Można też wykonać badania krwi w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową.

Należy pamiętać, że w leczeniu dolegliwości tego typu trzeba również leczyć partnera.

Pozdrawiam!

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Zdrowie »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Ból przy oddawaniu moczu - co robić?

Witam. Mam na imię Daria i mam 15 lat . Od pewnego czasu miewam czasem nawet silne bóle...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Problem z oddawaniem moczu

Witam! Od kilku lat mam następujące objawy: - kiedy próbuję oddać mocz, to nie następuje...

lek. Joanna Gładczak Porady udziela lek. Joanna Gładczak lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
Ból brzucha i parcie na pęcherz

Mam 63 lata, jestem 14 lat po operacji usunięcia macicy wraz z przydatkami. Mam dość dużą nadwagę,...

lek. Tomasz Stawski Porady udziela lek. Tomasz Stawski specjalista chirurgii ogólnej.
Zapalenie dróg moczowych u dziecka

Witam serdecznie! Moja 7-miesięczna córcia obecnie walczy z zapaleniem dróg moczowych...

lek. Magdalena Parys Porady udziela lek. Magdalena Parys lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
Co oznacza nietypowe plamienie międzymiesiączkowe?

Witam, od 2 miesięcy piję chińskie zioła na zapalenie pęcherza, walczę z nim od 10 miesięcy....

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij