Zaczerwienienie żołądzia oraz plamka na penisie - co to?

Witam! Mam 23-lata. Ostatnimi czasy moja partnerka miała kłopoty z jakąś infekcją pochwy (grzybica albo upławy, nie wiem dokładnie), poszła do ginekologa, dostała tabletki oraz maść a także maść dla mnie (profilaktycznie, bo używaliśmy prezerwatyw oraz ja nie miałem żadnych widocznych skutków). Miałem ją używać dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Kurację zakończyłem, tylko jak ostatnio zauważyłem dwie dziwne rzeczy: 1. Na żołędzi widoczne są delikatne plamki czerwone. Nic mnie nie swędzi, brak jakiegoś przykrego zapachu czy wydzieli, skóra nie schodzi. Czy to zaczerwienienie może być efektem ubocznym stosowania maści albo nadmiernej masturbacji (podrażnienie członka)? 2. Dzień przed skończeniem kuracji zauważyłem, że na penisie pojawiła mi się plamka na skórze. Wydaje mi się, że już (3 dni jak zauważyłem) zaczyna ona zanikać, ale nie jestem pewien. Także ona nic nie swędzi czy coś. Czy ona także może być efektem ubocznym stosowania maści? Dodam, że podczas stosowania maści nie uprawiałem seksu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest możliwe że obie opisywane przez Pana zmiany powstały w wyniku stosowanej maści. Po każdym leku jest możliwe wystąpienie reakcji niepożądanych, niestety nie da się tego przewidzieć.
Maść ta złożona jest z kilku składników i niestety nie wiadoma na który wystąpiła niepożądana reakcja, proszę jednak zapamiętać preparat i raczej unikać jego stosowanie w przyszłości.

Inną możliwością jest nadkażenie innymi patrogenami podczas kuracji, jednak jest to mniej prawdopodobna sytuacja, gdyż w tym czasie Pan nie współżył. Jednak możliwości takiej nie można wykluczyć.

Jeżeli zmiany nie ustąpią, konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam