Zapalenie górnych dróg oddechowych u 1,5- rocznego dziecka

Witam, pytanie dotyczy synka który ma 1,5 roku i często choruje (infekcje górnych dróg , mykoplazma, zapalenie uszu z wyciekiem) i przez to przyjął już dużo antybiotyków. Obecnie ma powiększony węzeł chłonny podbródkowy - 3 tygodnie leczenia Amotaksem, po odstawieniu antybiotyku węzeł znowu się powiększył, zrobiłam morfologię i podwyższone są erytrocyty - 4,65, RDW - 15,1, %HYPO - 6,3 i %limfocytów - 50,6 a %neutrocytów obniżony 36,3. CRP - 3,68. Powinnam się martwić, może jakieś badania zrobić?

Milena Lubowicz

U dziecka w tym wieku prawidłowe wartości morfologii są nieco inne niż podaje laboratorium- normą jest przewaga limfocytów nad neutrofilami. Myślę, że warto jeszcze wykonać usg szyi z oceną węzłów chłonnych.
Pozdrawiam