Zawiść do byłego partnera

Dobry wieczór, Jak mam zaakceptować nową "koleżankę" mojego byłego chłopaka rozstałam się z nim 2 miesiące temu doszło do kłótni i w szkole razem mi się pokazują a nie mogę ich unikać bo mamy koło siebie lekcję razi mnie to jak widzę jak piszą na fb, niedawno się do mnie odezwał ale po tym co zrobił to siostra odpowiedziała mu że nie chce mieć z nim nic wspólnego i żeby się ze mną nie kontaktował, niestety jest to namolny typ człowieka jedyne co to zapomnieć i nie czuć takiej "zawiści" do nich .

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Szanowna Pani,

domyślam się, że widok byłej miłości z nową partnerką może być bardzo nieprzyjemny, jednak nie należy aż tak bardzo się na tym koncentrować. Każdy ma prawo do swojego życia i swoich spraw i to na nich powinien się głównie skupiać.

Jeśli bardzo przeszkadzają Pani sygnały od byłego chłopaka, warto byłoby z nim szczerze porozmawiać.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Dzień dobry. Chłopak, o którym pani pisze był pani partnerem przez jakiś czas. Jak zrozumiałam rozstaliście się po kłótni. On teraz ma inną dziewczyną, a w pani pojawia się wiele uczuć, gdy ich pani widzi. Mogłoby to świadczyć, że nie jest pani obojętny i jeszcze pani o nim myśli. Nie wiem co zrobił. Jednak jeśli panią zawiódł w jakimś sensie, to może dobrze, że już pani z nim nie jest? W sytuacji, gdy rozstajemy się z kimś nam bliskim, pojawia się w nas wiele różnych emocji. Od żalu za skończonym związkiem, tęsknoty za kimś jeszcze nie tak dawno ważnym, złości, że układa sobie życie z kimś innym, że może nie tęskni za nami. Proszę poszukać w sobie co to za emocje, które jeszcze są do tego chłopaka w pani. Może świadomość tego, co się w pani dzieje, pomoże pani przestać o nim myśleć i przeżywać "zawiść" do nich. Pozdrawiam

Witam. Pyta Pani, jak ma zaakceptować nową koleżankę byłego partnera, a wydaje mi się, że problem z akceptacją dotyczy raczej samej sytuacji rozstania niż tamtej dziewczyny. Zerwaliście ze sobą w kłótni, więc może gdy emocje opadły, Pani żałuje decyzji, a chłopak stara się Pani zrobić na złość? Ponieważ siłą rzeczy się widujecie, może porozmawiajcie na spokojnie? Podsumujcie swój związek, warto chyba przemyśleć tę sytuację, zamiast wzajemnie sobie dokuczać. Trzymam kciuki :)

Witam
Chyba powinnaś sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zależy Ci na tym chłopaku. Z tego co piszesz wynika, ze on stara się nawiązać z Tobą kontakt,zależy mu na Tobie być może afiszuje się z nową koleżanką aby wzbudzić Twoją zazdrość, zrobić na złość, zwrócić na siebie uwagę.
Jeśli Ci na nim nie zależy - nie musisz się przejmować jego nowymi znajomościami
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Jeśli pojawia się tyle emocji, to być może były chłopak jest nadal dla Pani ważny? Być może czuje się Pani zraniona i oczekuje od byłego partnera reakcji na to zranienie, a on układa sobie życie inaczej? Pytanie też, po co Pani śledzi wpisy na fb?
Kiedy Pani poukłada swoje emocje, zastanowi się, czego naprawdę chce i oczekuje, zacznie do tego dążyć, relacje z byłym nie będą dla Pai takie trudne. łatwiej będzie stawiać granice, nie będzie Pani też miała potrzeby kontaktu czy poszukiwania wiedzy o byłym, a spotkania nie będą uruchamiały takich emocji.