Zbyt mały wzrost płodu - czy to problem?

Witam. Według wyliczeń ostatniej miesiączki jestem w 19. tygodniu pierwszej ciąży. Byłam dziś na USG i oto wyniki, które mnie zaniepokoiły: FHR ok. 156ud/min; HC 159,8 (18w 4d); AC 125.6 (18w 1d); BPD 43,3(17w 6d) oraz CRL 128 (17w 3d). Dodam, że inne wyniki: mocz, krew itp. są w normie, ruchy odczuwam już od 2-3 tyg. Czy to normalne, że płód może być jakby "opóźniony" we wzroście o 2 tygodnie? Myślę, że nie wszystkie wymiary musąę być według statystyk, ale czy te wyniki są w granicach normy? Lekarz zapewnił mnie, że nie ma się czym martwić, bo może wyniki są błędne przez nie aż tak nowy sprzęt. Oczywiście umówiłam się na lepsze jakościowo USG oraz na wizytę, ale lekarz ma wolny termin dopiero na następny tydzień. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
A jak wyszło badanie pomiędzy 11. a 13. tygodniem ciąży? Czy płód też był młodszy o 2 tygodnie? Może dziecko jest mniejsze niż według wyliczeń z ostatniej miesiączki.
Najważniejsze, że rośnie symetrycznie i jest prawidłowo zbudowane.
Z poważaniem.