Zmiana barwy znamienia na szyi

Witam .na szyi mam znamie, czy też pieprzyk, nie wiem jak to nazwac.Jest dość wypukły, warstwowy, o średnicy około 5 mm.Od jakiegoś czasu coś się z tym dzieje.czasami boli, czasem swędzi.Zmienił barwe, tzn, z ciemno brązowego zrobił się niemal czarny..Brzegi ma raczej regularne.Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane znamię zdecydowanie wymaga oceny specjalisty dermatologa! Proszę nie bagatelizować problemu, tylko udać się na bezpośrednią wizytę.