Zmniejszenie wady wzroku

Witam.Od ponad 3 lat noszę okulary..Lewe oko -1,25 a prawe -1,0.Robie kontrole co roku,kupiłam nowe okulary nawet przy kolejnej kontroli.Wada była ta sama.Ostatnio zrobiłam znów kontrole i okazało się że moja wada to lewe -0.50 a prawe 0,25.Obecnie mam 24 lata.Powiedziano że wada zmniejszyła się.Czy to możliwe?Oczy bolały mnie i głowa gdy nosiłam okulary nowe.Powiedziano że są za mocne.I czy jest możliwość soczewek a jeśli tak to jakie najlepsze? Prosze o pomoc.

Aleksander Ropielewski

MOżliwe jest cofnięcie się wady wzroku i w takim przypadku za mocne okulary mogą powodować bóle głowy. Zwykle przy niedużych wadach wzroku przy braku przeciwwskazań od noszenia soczewek kontaktowych mozliwe jest zastosowanie soczewek.