Bezsenność przy zażywaniu Encortonu, Arechinu i Tritace

Mam 19 lat, od ponad tygodnia budzę się o 3-4 rano i nie śpię do momentu pójścia do pracy (czyli około 9) Spać chodzę około godziny 23, w dzień nie śpię w ogóle, staram się przynajmniej choć czasem jest bardzo trudno. Kiedy nie chodzę do pracy mam ten sam problem. Nie nadużywam alkoholu, za to biorę na stałe leki (Encorton, Arechin, Tritace, W ciągu dnia czuję się nawet nieźle, ale z upływem dnia jest co raz gorzej, jestem nerwowa i nie mam zbyt dobrego humoru.
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Preparaty Encortonu i Arechinu mogą powodować pewne zmiany w zachowaniu - drażliwość, skłonność do obniżenia nastroju i depresji, co z kolei może przekładać się na zaburzenia snu. Myślę że może Pani wspomóc się naparami z melisy, ewentualnie doraźną podażą ziołowych tabletek uspokajających. Jeżeli jednak objawy będą się utrzymywać wskazana jest konsultacja lekarza rodzinnego, który rozważy modyfikację dotychczasowej terapii, wdrożenie silniejszych leków nasennych lub konieczność konsultacji psychologicznej.