Ból i zaczerwienie żołędzi penisa u dziecka

Witam. Mam 5 letniego synka. Ostatnio po przyjściu z przedszkola zgłosił mi, że piecze go siusiak. Po ściągnięciu napletka, umyciu, zauważyłam, że żołądź jest zaczerwieniony. Moje pytanie jest następujące, czy mogę go przemywać synkowi solą fizjologiczną lub czymś innym? Czy to może pogorszyć stan? Czy lepiej od razu pokazać to pediatrze? :) Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.