Bóle policzków i innych zębów po wypełnieniu ubytku w zębie

Witam. W środę byłam u dentysty, wypełniał mi ubytek w zębie, dokładnie w górnym siekaczu, w jedynce. Dentystka usunęła mi próchnicę na tym zębie, ale od środy boli mnie, wzięłam dużą ilość tabletek, robiłam okłady z wódki, ale tylko popaliłam dziąsła, bo mam bardzo wrażliwe.. Teraz nie mogę nawet dotknąć tego zęba, tym bardziej nic gryźć, a ból rozchodzi się promieniście na inne zęby, głowę, policzki. Nie wiem, jaka jest przyczyna..

Witam!
Prawdopodobnie w zębie toczy sie zapalenie miazgi zębowej (nerwu)... Może to być powikłanie po leczeniu,lub zaostrzenie procesu,który już toczył się w zębie wcześniej ale nie dawał objawów! Powinna Pani udać się jak najszybciej do dentysty,bo sytuacja już jest poważna i konieczne może być leczenie kanałowe...
Pozdrawiam.