Nadwrażliwość zęba po wypełnieniu

Witam, wczoraj wieczorem miałem wypełniany ząb, jedynkę. Była w nim próchnica, mała, ale głęboka, blisko nerwu. Sam zabieg przebiegł bezproblemowo, ale dzisiaj wypiłem gorącą herbatę i w pierwszej chwili ząb zabolał jak przy zwykłej nadwrażliwości, ale utrzymuje się bardzo lekkie samoistne ćmienie. Powinienem zacząć się martwić czy może wystarczy odczekać i stosować preparaty na nadwrażliwość?

Witam
Przyczyny mogą być dwie- albo to faktycznie nadwrażliwość, która stopniowo minie, a która może mieć związek np z podrażnieniem zęba w trakcie polerowania wypełnienia.
Inna przyczyna to rozwijający się stan zapalny miazgi- jeśli ubytek był blisko miazgi to czasami stan taki rozwija się mimo prawidłowego opracowania zęba.