Bóle przy nagryzaniu po leczeniu kanałowym

Mam zeba leczonego kanalowo z 8 msc temuI. Caly czas boli tylko przy nagryzaniu im bardziej twarde tym mocniej. Zdarza sie, ze gdy bede go dosc mocno forsowac to poboli chwile dluzej. Moj dentysta nie zaproponowal przeswietlenia. A mowilem mu na kilku wizytach o tym problemie. Obnizyl troche zeba i nie wiele to pomoglo. Powiedzial, ze jak to nie pomoze to do wyrwania. A na kolejnej wizycie zapropo. korone porcelanowa za 1400zl. Czy na taki zab mozna zakladac korone i czy cena nie jest za duza?

Witam serdecznie,
W sytuacji pobolewania zęba po leczeniu kanałowym, należy koniecznie sprawdzić radiologicznie czy jest w pełni wypełniony. Możliwe jest także występowanie dodatkowych kanałów - w trudnych przypadkach niemal niemożliwe jest dokładne przeleczenie kanałowe bez wykorzystania mikroskopu.
Prawdopodobne, że będzie konieczne ponowne leczenie kanałowe.
Jeśli chodzi o koronę, to ząb powinien nie dawać objawów i powinno się radiologicznie potwierdzić dokładność leczenia kanałowego. Dopiero po tym zakładać koronę.
Cena jest jak najbardziej normalna - w zależności m.in. od stosowanych materiałów, technologii i doświadczenia lekarzy, może być większa lub mniejsza.