Bolesność siódemki po leczeniu

Byłem u dentysty, leczył wiercił kruszył i plombował mi dziury dokładnie 7 w tym kła z prawej strony u góry(mój problem). Kilka tygodni po zabiegu zaczoł mnie ząb boleć dokładnie to dziąsło nad kłem, Dentysta przepisał mi antybiotyk 'AMOXICILLIN' 500g nie pomogło dalej boli. Potem stwierdzil ze moze podczas plabowania bąbel powietrza sie dostał wiec to moze bedzie problem. Ale chciałbym mieć pewność, wiec czy ktoś mógłby mi odpowiedziec albo doradzic co zrobic ?? zaczoł mi również ciemnieć

Witam, uważam, że ząb trzeba zbadać na bodźce termiczne. Niepokojąca jest zmiana zabarwienia zęba. Być może doszło do podrażnienia miazgi w trakcie zabiegu i ząb zaczyna obumierać i konieczne będzie leczenie kanałowe. Proszę zgłosić się jak najszybciej do gabinetu stomatologicznego. Pozdrawiam