Brak orgazmu podczas stymulacji przez partnera

Dzień dobry, Mam 18 lat, jeszcze nie współżyłam, ale mój chłopak wielokrotnie pieścił zarówno mojà łechtaczkę jak i pochwę palcami lub językiem. Nigdy nie doszłam do orgazmu, chociaż mastrubując się zawsze mi się to udawało. Czy problem leży w zbyt częstej mastrubacji lub w wyjątkowej formie (zawsze zaciskam uda i pocieram łechtaczkę przez materiał)? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Karolina

Dzień dobry!

Tak, nawyki masturbacyjne, szczególnie te, które trudno odtworzyć w kontakcie z partnerem, mogą utrudniać osiąganie orgazmu podczas zbliżeń.
Jednocześnie jednak, nie ma też niczego nietypowego czy niepokojącego w tym, że w początkach życia seksualnego, osiąganie orgazmów może być utrudnione lub niemożliwe (także bez związku z masturbacją).

Pozdrawiam!