Brak podniecenia w łóżku a filmy pornograficzne

Witam, Mój chłopak (ma 27 lat) twierdzi ze mu sie bardzo podobam ale w łóżku wogóle go nie podniecam. Zapytałam czy go inne dziewczyny podniecaja powiedział że nie ale NAJBARDZIEJ go podniecają i od razu reaguje na filmy pornograficzne. Mówi ze przede mna nie miał dziewczyny ok. roku i ze sobie sam dogadzał własnie przy takich filmach ( od miesiaca ich nie oglada - mimo to dalej przy mnie mu nie staje). Widzę ze go to dołuje i mnie tez ale kompletnie nie wiemy co z tym zrobic?? Proszę o radę.

Dzień dobry.

Możliwe, że Pani chłopak, oglądając filmy pornograficzne zafiksował się na ich "estetyce" i specyficznej fabule, toteż żywy kontakt z kobietą nie jest dla niego aż tak atrakcyjny. Być może też po oglądaniu wyczynowych aktorów porno ma wątpliwości związane z własnymi możliwościami seksualnymi.
Warto również zauważyć, że masturbacja jest "egoistyczna", natomiast kontakt z drugą osobą wymaga podzielności uwagi, a wręcz skupienia na niej. Może więc Pani partner po roku masturbacji przy filmach porno doszedł do wniosku, że masturbacja bardziej mu się "opłaca", bo, po pierwsze - nie wymaga od niego zbyt wiele wysiłku, przy 100% pewności "osiągnięcia satysfakcji, a po drugie - nie ryzykuje konfrontacji własnych możliwości i umiejętności z "pornograficznym" wyobrażeniem seksu.
Oczywiście powyższe hipotezy nie muszą być trafne, a nawet jeśli tak, możliwe, że sedno tkwi nie tyle w pornografii i masturbacji partnera, ale w jakości waszej relacji.
Wydaje się więc, że byłoby wskazane, byście oboje spróbowali konsultacji seksuologicznej, podczas której moglibyście oboje poszukać potencjalnych przyczyn opisanego stanu rzeczy.

Pozdrawiam.