Były chłopak nie daje mi spokoju. Co robić?

Mam 18 lat. Jakiś czas temu rozstałam się z chłopakiem, byłam z nim ponad rok. On dalej sprawdza mnie na każdym kroku, wie gdzie byłam, z kim, o której godzinie. Dosłownie wszystko! Mam już tego dość. Co najgorsze, on ciągle pisze do mojej mamy, z każdym problemem idzie do niej. Ona już też ma tego dość, ale do niego to nie dociera. Ostatnio, jak się z nim spotkałam, próbował spowodować wypadek, bo powiedział, że on nie chce już żyć, a ja zginę razem z nim. Gdy mu powiedziałam, że mogę być z nim tylko dlatego, żeby on był szczęśliwy (myślałam, że zrozumie aluzję), powiedział, że dobrze, że on się z tego bardzo cieszy, nie myślał o mnie. Chciałabym, żeby dał mi w końcu święty spokój. Chcę zacząć żyć swoim życiem. Co mam robić?

Witaj!

Moim zdaniem, opisany przez Ciebie problem wymaga interwencji policji. Nachodzenie kogoś wbrew jego woli, a tym bardziej narażanie jego zdrowia i życia jest karalne. Dlatego sugerowałabym, abyś zgłosiła się na najbliższy posterunek policji i tam poprosiła o pomoc.

Pozdrawiam.