Czy to dużo, że chcę, żeby chłopak mnie szanował i mi ufał?

Jestem już z moim chłopakiem rok i jest fajnie, ale czasami przerasta sam siebie - jest o mnie strasznie zazdrosny, robi mi awantury, że piszę z koleżanką. Już nawet nie pamiętam gdzie byłam z kimś innym niż on. Na nic mi nie pozwala, cały czas jestem z nim, jest nawet zazdrosny o brata - kiedyś powiedziałam, żeby pojechał z nami, a on wpadł w szał, że to możne jego brata powinnam wybrać. Nawet jest zły, że się odzywam z siostra, sprawdza mi telefon, gg, nk, kiedyś nawet próbowałam to zakończyć, ale powiedział, że się zabije :(. Już nie chcę tak żyć! Kiedyś jeździłam na imprezy, a teraz nigdzie, bo on nie chce, czasami mną szarpał. Co ja mam zrobić żeby przestał? Cały czas mówi o moim byłym i że może będzie ktoś nowy - ja tak nie chcę. Jeżeli coś jest nie po jego myśli to już pisze do mnie głupie sms-y, przeklina do mnie, krzyczy - chcę, żeby mnie szanował i mi ufał, czy to tak dużo?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Twoje oczekiwania względem Twojego chłopaka mijają się z jego wizją Waszego związku. Pamiętaj, że nie ważne, czy jesteś w związku czy samotna, masz prawo do prywatności. Chłopak nie może sprawdzać Twojej prywatnej korespondencji czy decydować, z kim rozmawiasz czy spotykasz się. Żyjemy w wolnym kraju, gdzie kobieta i mężczyzna mają równe prawa.
Chłopak mówiąc, że się zabije kiedy go zostawisz, "gra" na Twoich emocjach. To od Ciebie zależy, czy chcesz z nim być i jak będzie wyglądał dalej ten związek.
 W tej chwili jesteś bardzo ograniczona przez swojego partnera. Ale wiedz, że związek to porozumienie i wspólnota dwóch osób. Oznacza to, że zarówno Ty, jak i Twój chłopak macie równe prawo do podejmowania decyzji na temat Waszej przyszłości i obecnej sytuacji. Warto, żebyś wiedziała, że chłopak nie może Cię do niczego zmuszać, a Ty masz prawo do podejmowania decyzji w ważnych dla Ciebie sprawach, nawet jeśli on się z nimi nie zgadza.
Pozdrawiam