Jak zerwać z chłopakiem, który grozi samobójstwiem?

Witam, Mam poważny problem. Kilka dni temu zerwałam z chłopakiem, bo go nie kocham. Byliśmy ze sobą 2 lata. On nadal jest we mnie zakochany, normalnie piszemy i gadamy, ale ja bym chciała być sama, a on tego nie może zrozumieć. Napisał mi ostatnio, że nie może beze mnie żyć i że wziął jakieś lekarstwa i spotkamy się w lepszym świecie. Od razu do niego zadzwoniłam i powiedziałam, że będę z nim jeżeli pójdzie i to wszystko zwróci. Zrobił tak i wróciłam do niego, ale nie jestem szczęśliwa. Nie kocham go i w ogóle nic nie czuję. Co mam robić? Być z nim i żyć w nieszczęściu czy pozwolić by się zabił?

Witam!
Nie masz obowiązku być z kimś tylko dlatego, że on nadal Cię kocha. Twoje życie należy do Ciebie i masz prawo robić to, co jest dobre dla Ciebie. Należy oczywiście zwracać uwagę na inne osoby i starać się ich nie krzywdzić. W tym wypadku to Ty jesteś ofiarą działań Twojego chłopaka. On stara się wymusić na Tobie zmianę decyzji poprzez wzbudzanie w Tobie poczucia winy.
Jeśli chłopak grozi, że się zabije lub mówi, że już podjął próbę samobójczą, to masz prawo i obowiązek zgłosić to na policję. Nie poniesiesz z tego powodu żadnych konsekwencji. Warto, żebyś skorzystała z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). Uzyskasz wsparcie i będziesz mogła porozmawiać o trudnościach, jakie wniknęły w związku z zachowaniem chłopaka.

Pozdrawiam