Ciąża a rozstępy na brzuchu i piersiach

Witam jestem na początku ciazy czy sa jakieś skuteczne sposoby by nie mieć rozstępów na brzuchu czy piersiach ?

Dzień dobry,

Przede wszystkim proszę zadbać o dobre nawilżenie i natłuszczenie całego ciała a w szczególności: piersi, brzucha, ud i pośladków. Do tego celu może Pani stosować zarówno zwykłą oliwkę dla dzieci, która uelastyczni skórę jak i balsam przeznaczony do zapobiegania powstawaniu rozstępów. W przypadku brzucha, ud i pośladków należy wmasowywać specyfik intensywnie by skóra się zaczerwieniła. Raz w tygodniu może Pani wykonać peeling ciała, aby ułatwić wchłanianie balsamu/oliwki. Prócz kosmetyków pomocny może okazać się masaż pobudzający krążenie krwi, wykonywany za pomocą specjalnych gąbek i szczotek.
Ważne jest również by utrzymywać stopniowy przyrost masy ciała oraz dieta bogata w owoce, warzywa i produkty zawierające cynk (mięso, jaja, mleko, produkty zbożowe). Proszę zadbać o aktywność fizyczną- oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem i wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań.

Pozdrawiam serdecznie.

Może Pani stosować oliwki i kremy np. firmy Mustela. Dobrze dobrany stanik podtrzymujący piersi. Odpowiednia dieta i picie dużej ilości płynów na pewno pomagają.