Cienie wokół oczu u 25-latki

mam cienie wokol oczu od ok 10 lat teraz mam 25 . nikt w rodzinie nie ma ciemnych cieni . Moj lekarz powiedzial ze moze byc wiele przyczyn i na tym sie skończylo . cienie sa brązowe . jaka może być przyczyna ? anemi nie mam,pasożytow tez raczej nie . prosze o podpowiedz jakie badania wykonac ? do jakiego lekarza sie udac

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Lekarz po badaniu, przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medycznego określi najbardziej odpowiedni panel badań.

Zgadzam się z dr Budlewskim, należy wykonać badania wykluczające przyczynę chorobową. Jeśli okaże się,że jest to wyłącznie defekt "kosmetyczny", bardzo dobre efekty dają zabiegi z zastosowaniem mezoterapii oraz kwasu hialuronowego.