Co mogą znaczyć te przebarwienia przy skórkach paznokci?

Witam zauważyłam u siebie niedawno na obu dłoniach większości skórek wokół paznokci brązowe kropki a na jednym z nich brązową kreskę. Kropki są ciemniejsze a kreski jasno brązowe. Na pewno są na skórkach nie na paznokciu bo sprawdzałam wycinając sobie skórkę na jednym paznokciu i zniknęło. Co to może oznaczać? Dodam, że palę papierosy, czy to mogą być jakieś przebarwienia z tym związane czy coś innego?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli to Panią niepokoi to radziłbym skonsultować swoje wątpliwości z dermatologiem. Pozdrawiam.