Co myśleć o takim usuwaniu licówek?

Witam. Mam założone licówki bez szlifowania naturalnych zębów (porcelanowe- Emax). Chciałabym je usunąć, najchętniej metodą laserową, ale widzę, że w Polsce chyba nie ma takiej możliwości. Dlatego mam pytanie- czy przy tradycyjnym usuwaniu licówek wiertłem nie ma zagrożenia, ze uszkodzi się moje prawdziwe zęby? Czy jest to dokładnie widocznie gdzie kończy się cement a zaczyna powierzchnia zęba? Dziękuję.

Dzień dobry.

Bardzo dziękuję za zadane pytanie.

Licówki z natury są bardzo cienkie. Licówki ceramiczne są cementowane adhezyjnie. Do tego celu stosowane są bardzo mocne cementy w cienkich warstwach. Dzięki zastosowaniu tak mocnych cementów licówki same nie spadają z zębów. Kolor cementu dobieranego do ich instalowania-cementowania licówek jest tak dobrany, by nie był do odróżnienia od licówki. Oznacza to że cement może być nawet transparentny.

W związku z powyższym nie zawsze dokładnie jest widoczne miejsce, gdzie kończy się cement a zaczyna powierzchnia szkliwa.

Usuwanie licówek poprzez szlifowanie może być, ale wcale nie musi być w 100% bezinwazyjną metodą.

Pozdrawiam

https://implantis.krakow.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-krakow/