Czy można zdjąć licówki?

Dzień dobry. Posiadam na zębach licówki kompozytowe. Zęby zostały spiłowane całkiem sporo, z tego co się orientuję prawie jak pod jakieś korony. Obecnie nie mam funduszy na wymianę ich, a czuję że to już czas. I teraz pytanie, czy jest JAKAKOLWIEK możliwość zdjęcia licówek, zabezpieczenia zęba, wyrównanie ich jakoś (bo wiadomo że szkliwo zostało wypiłowane)a następnie założenie aparatu ortodontycznego? Błagam o porady ponieważ czekam na wizytę u dentysty

Dzień dobry Pani.

Licówki kompozytowe dentysta łączy z zębem adhezyjnie. W większości przypadków nie ma możliwości ich odklejenia, zbicia, zdjęcia z zębów. Aby pozbyć się takich licówek należy je najczęściej zeszlifować.

Może przed leczeniem ortodontycznym, które Panią czeka nie pozbawiać się tych starych licówek, tylko je odrestaurować? Przecież ortodoncie łatwiej będzie przykleić zamki do kompozytu. Szkoda generować podwójne koszty. Wymiana licówek na właściwe, nowe, ładne i docelowe powinna nastąpić po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Może warto skonsultować się z lekarzem protetykiem?

Pozdrawiam

https://implantis.krakow.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-krakow/