Co oznacza gulka na łuku podniebiennym?

Witam mam powiekszone migdalki jeden bardziej od drugiego zauwazylam takze ze urosla mi gulka na luku podniebiennym ktora wisi tak jakby na nitce kiedy kaszlne przy otwatrej buzi lata na wszystkie strony czy to moze byc cos powaznego ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie skierowania do lekarza laryngologa. Powiększenie migdałków podniebiennych może towarzyszyć infekcji należy jednak wykluczyć inne potencjalne przyczyny. Gulka na łuku podniebiennym wymaga oceny podczas badania.