Co oznacza obecność bakterii w plwocinie?

Witam, bardzo proszę o informację skąd biorą się Streptococcus viridans i Neisseria spp - takie drobnoustroje wykryto u mnie podczas posiewu plwociny. Przy wyniku posiewu plwociny nie podano informacji o tym czy są liczne. Czy są groźne dla organizmu? O jakich schorzeniach mogą świadczyć? Towarzyszy mi przewlekły kaszel z ropną plwociną. Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania, które wykażą jakąś szczegółową diagnozę? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nie ma ilości bakterii oraz ich antybiogramu to raczej nalezy uznać iż bakterie te nie są chorobotwórcze i przyczyn nalezy poszukiwać dalej. Konieczna wizyta u pulmonologa