Co oznacza taka czarna zmiana na dziąśle?

Witam. Około 2 lata temu przestałem nosić aparat. Wcześniej dolne zęby nachodziły na siebie. Teraz są proste, ale pomiędzy dolnymi jedynkami pojawił się duży czarny trójkąt. W ciągu 2 lat nie zmienił swojej wielkości. Byłem już u specjalisty od dziąseł jednak powiedział że ze względu na ułożenie kości brodawka nie jest możliwa do rekonstrukcji. Czy jest jakakolwiek szansa na odbudowę tej brodawki lub zamaskowanie jej braku?

Trzeba ocenić w gabinecie i wykonać dokładną diagnostykę łącznie z TK aby ocenić kość i grubość dziąsła i wtedy podjąć decyzję o przeszczepie tkanki z podniebienia w celu pogrubienia dziąsła przedsionkowo i podniesieniu brodawki. Bez wizyty w gabinecie nie da się ocenić możliwości.