Dziura w dolnej siódemce i nachodzenie dziąsła

Witam. Ostatnio zrobiła mi sie dziura w dolnej 7. Teraz zauważyłam że " nachodzi " na nie dziąsło co sprawia duży dyskomfort i nieraz boli. Płuczę szałwią oraz smaruje gęstym dentoseptem. wizyte u stomatologa mam dopiero na 2 marca. co to moze byc i jak mam sobie z tym poradzic do czasu wizyty? POzdrawiam

Witam.
"Nachodzenie' dziasla moze swiadczyc o obrzeku lub byc efektem przerosniecia dziasla. Przypuszczam,ze ubytek w zebie jest znaczny, niestety nie napisala Pani czy zab byl juz wczesniej plombowany, czy nie. Proponuje wykonac zdjecie RTG (tzw. punktowe - bez skierowania), aby ocenic czy zab nadaje sie do odbudowy i udac sie do pogotowia stomatologicznego celem wstepnej diagnozy. Oczywiscie prosze rezygnowac z wizyty u swojego dentysty 2 marca.
Pozdrawiam

Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym - badanie wewnątrzustne oraz radiologiczne. Dopiero na podstawie diagnostyki będzie można stwierdzić w czym tkwi problem oraz go rozwiązać.