Co oznacza wynik TK trzustki?

Witam Mąż dostał wynik z TK i tak napisane: Nieregularna hipodensyjna struktura 1-1,8 cm na tylnej ścianie trzustki obraz może odpowiadać torbielowatej zmianie TU lub IPMN, poza tym trzustka bez uchwytnych zmian około trzustkowa tkanka tłuszczowa ma prawidłową strukturę. Mąż ma zalecony rezonans, lekarz niewiele mu powiedział bo wiadomo że trzeba zbadać, chciałam wiedzieć trochę więcej, lekarz spotyka się z takimi przypadkami. Co one mogą oznaczać? Jestem w stresie że skupić się nie mogę, obawiam się najgorszego, chciałabym wiedzieć wszystko odnośnie tych wyników jak to było w większości u innych pacjentów? Czy można to wyleczyć? Wyniki krwi jakie zrobił przed TK miał dobre, usg nie wskazywało żadnych niepokojących zmian w obrębie wątroby, (jedynie ta niewielka zmiana na trzustce), czekamy też na gastroskopię. Mąż jest przed 50 rokiem życia, pali papierosy dość długo,pije piwo, wcześniej diagnozowano u niego zespół jelita nadwrażliwego, (co jakiś czas miewa bóle brzucha), poza tym jest w dobrej kondycji, proszę o poradę i wyczerpującą odpowiedź będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko jest coś więcej powiedzieć. proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego, obecnie jedynie można zgadywać.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.