Co oznaczają na monitorze respiratora litery K zmieniające się w S i odwrotnie?

Witam,pytanie do anestezjologa. Co oznaczają na monitorze respiratora (gorny lewy rog) litery K zmieniające sie w S i odwrotnie?Ponadto o czym informuje podświetlony na czerwono alarm z trzema znakami "!!!"? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam

Witam. Oznaczenia K i S nie są ogólnie przyjętymi oznaczeniami, w związku z czym sądzę iż są to parametry pracy konkretnego respiratora. Czerwony alarm w każdym wypadku oznacza, że parametry życiowe chorego nie są prawidłowe, co wymaga natychmiastowego zgłoszenia personelowi oddziału intensywnej terapii.