Co oznaczają napady kaszlu i duszności u dziecka?

Witam. Syn 18 miesięcy. Najpierw pojawił się zwykły katar jak trochę ustąpił pojawił się kaszel (podałam prospan) najpierw taki odrywający się a od wczoraj kaszel podczas, którego synek jakby nie mógł złapać oddechu. Byliśmy wczoraj u lekarza, która stwierdziła, że nie widzi nic niepokojącego. Jednak dzisiaj te napady kaszlu z dusznością są częstsze. Czy faktycznie przy przeziębieniu może tak być czy jeszcze raz iść do lekarza ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przebieg infekcji u dzieci szczegolnie malych jest bardzo dynamiczny i to że poprzeedniego dnia w badaniu nie było nic niepokojącego nie oznacza że tak jest teraz. Konieczny natychmiastowy kontakt z lekarzem