Utrzymujący się kaszel u dziecka

Mój synek od około miesiąca ma kaszel ma obecnie 5 miesięcy byłam u lekarza nie raz i nie jednego wszyscy mówią że na oskrzelach ani na płucach nic nie ma że to infekcja, przy czym często powtarza sie katar. Po pewnym czasie mija i znowu wraca? Dlaczego tak długo utrzymuje sie ten kaszel dodam że jest mokry odrywający się i głownie rano i w ciągu dnia trochę. Temperatury tez nie ma.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Utrzymują się kaszel może mieć podłoże alergiczne lub infekcyjne. 'Może być to także objaw infekcji pasożytniczej jak i refluksu. Jeśli jednak z kaszlem współwystępuje katar to najbardziej prawdopodobna wydaje się być infekcja. Sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą, który pokieruje dalszym leczeniem.