Co oznaczają te zaburzenia widzenia u dziecka?

Dziecko lat 5 widzi przed jednym okiem czarne pionowe kreski. Mruga bo myśli że to rzęsa. Jednak po paru dniach przypadłość nie ustępuje i twierdzi że to jednak jakieś widzialne tylko dla niego kreski.
MĘŻCZYZNA, 43 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy wymagają konsultacji u okulisty. Dziecko może mieć problemy z ostrością wzroku lub innymi problemami z widzeniem, które powodują postrzeganie czarnych pionowych kresek. Może być to spowodowane wadą refrakcji, zezem, ciałem obcym w oku, mętami lub innymi schorzeniami oczu.

Na takie objawy mogą też wpływać niektóre zaburzenia neurologiczne, które wywołują halucynacje wzrokowe. Jest to mniej prawdopodobne u pięciolatka, ale nadal wymaga badania przez lekarza.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szare-kreski-w-polu-widzenia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zwalczyc-kropki-i-kreski-latajace-przed-oczami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.