Co mogą oznaczać zaburzenia widzenia po zabiegu usunięcia zaćmy?

Dzień dobry, w kilka godz. po zabiegu usunięcia zaćmy, poważnie straciłem ostrość widzenia, wystąpił silny światłowstręt, zwężenie obrazu oraz wykrzywienie linii pionowych i poziomych. Po pilnych konsultacjach, stwierdzono obrzęk siatkówki, zaaplikowano leki. Po kilku dniach, powróciła ostrość i ustąpił światłowstręt, pozostały jednak (choć w mniejszym stopniu), wymienione wcześniej deformacje obrazu. Badanie OCT nie wykazuje obrzęku siatkówki, ale ujawnia pewne nieprawidłowości, które nie zostały mi wyjaśnione przez lekarza prowadzącego (operatora). Obecnie, tj ponad 3 tyg. od zabiegu, występuje stały stan, ale niestety bez poprawy. Widzę mniejszy i zwężony obraz o krzywiznach we wszystkich kierunkach, a obrazy przekazywane z obu oczu, różnią się wielkością (ok 20%) i nie łączą się ze sobą. W zasadzie obuoczne widzenie z powodu szybkiego zmęczenia, jest niemożliwe, a wszystkiemu dodatkowo towarzyszy ból oka i wysięk. Mam wrażenie, iż opieka mojego oddziału okulistycznego jest niewystarczająca, proszę zatem o poradę co dalej robić, jak ratować oko? dziękuję i pozdr./ Adam 58l

Witam.problem jest zbyt złożony. Istotny jest stan oka przed operacją. Proponuję konsultację u innego specjalisty. Na Śląsku jest mnóstwo świetnych lekarzy. Pozdrawiam serdecznie